Цифрові рішення для громад презентували експерти РЕНОМЕ СМАРТ на засіданні Рівненської облради

Цифрові рішення для громад презентували експерти РЕНОМЕ СМАРТ на засіданні Рівненської облради

Цифрові рішення для громад презентували експерти РЕНОМЕ СМАРТ на засіданні Рівненської облради 800 572 RENOME SMART

 

Команда експертів РЕНОМЕ СМАРТ представила цифрові рішення для розвитку територіальних громад власної розробки на засіданні Ради громад при голові Рівненської обласної ради.

Цифровізація громад є питанням часу, яке обов’язково вирішиться на користь сучасних технологій.

Про що йшлося

Активну розробку та впровадження рішень для муніципального напрямку РЕНОМЕ СМАРТ почала в 2016 році. Саме тоді з’явився продукт для автоматизації ведення реєстру територіальної громади. Програму було розроблено разом із командою Рівненського ЦНАПу, а згодом відзначено на конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування», який проводиться Радою Європи спільно з Мінрегіоном.

Сьогодні наші продукти присутні у 18 областях України. На Рівненщині з нашими рішеннями працюють Рівненська, Здолбунівська, Дубровицька, Радивилівська і Клеванська громади. Нашими програмами користуються не лише багатотисячні міські громади, а й невеликі сільські. Ми вдячні всім нашим клієнтам за довіру, підтримку та плідну співпрацю, завдяки якій ми вдосконалюємо наші рішення, а вони — покращують сервіси своїх установ і якість надання державних послуг мешканцям громад.

Де брати кошти на нове ПЗ та розвиток громади — питання, яке часто чую на зустрічах. Сьогодні багато міждержавних організацій та міжнародних фондів пропонують свою підтримку для розвитку наших громад, в тому числі й цифровізації муніципалітетів. Наша компанія вже кілька років виступає активним учасником проєктів, що фінансуються міжнародними партнерами: Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) — проєкти «Українська ініціатива з підвищення впевненості», «Зміцнення громадської довіри», «Демократичне врядування у Східній Україні»; Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) — проєкт «Реформа управління на сході України»; Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (UNHCR Ukraine); Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP Ukraine) — програми регіонального розвитку «Підтримка ЄС для сходу України — відновлення, зміцнення миру та урядування», «Посилення стійкості громад в Херсонській області».

Хто володіє інформацією, той володіє світом. Ці слова з часом не втрачають своєї актуальності. А завдяки діджиталізації набувають нового змісту. Реєстр територіальної громади сьогодні — це не тільки інструмент для реєстрації місця проживання особи, це повна база даних мешканців громади. Правильно побудована робота з «ЦНАП SQS. Реєстр» дозволяє керівництву громади не тільки оперативно й актуально отримувати статистичні дані й звітність щодо мешканців, а й планувати діяльність органів місцевого самоврядування та розвиток власної громади.

ЦНАП SQS — це програма не лише для Центрів надання адміністративних послуг.  Доступ до реєстру територіальної громади повинен мати кожен, хто працює з людьми і в своїй діяльності використовує інформацію про особу. Нашим продуктом може користуватися у своїй діяльності будь-хто із спеціалістів ОМС: старости, соціальні працівники тощо. Більше того, комунальні служби, нотаріат, громадські організації можуть отримувати певні дані з Реєстру територіальної громади. Тож тепер можемо говорити про сучасний сервіс без довгих очікувань, черг, заповнення купи документів, ходіння між установами, витрачання часу й нервів.

Наша програма відповідає всім вимогам законодавства у сфері реєстрації місця проживання. Ми отримали експертний висновок Держспецзв’язку про відповідність комплексу засобів захисту інформації в нашій програмі рівню Г-2. (До речі, рівню гарантій Г-2 також відповідають програмні продукти для державного та цивільного сектору від провідних світових розробників, таких як Cisco, Microsoft, ESET, IBM.)

ЦНАП SQS — це швидкість і автономність. Користувачі змогли переконатися в цьому під час нещодавніх тривалих відключень світла. Маючи генератор та систему «ЦНАП SQS» на власному сервері, відділи й органи місцевого самоврядування не втрачали доступу до даних, могли виконувати службові обов’язки, надавати адміністративні та муніципальні послуги навіть під час відсутності електроенергії, інтернету та доступу до державних реєстрів.   

І це оцінили не лише посадові особи, а й самі мешканці громад, які зверталися в органи місцевого самоврядування для оформлення  документів. Бо завжди могли оперативно отримати якісний сервіс.

 

Ми постійно розвиваємо функціонал програмного забезпечення. Реалізували усі державні функції для реєстрації місця проживання: “Є-Малятко”, “ID14”, онлайн реєстрація тощо. Згодом стане доступним декларування, яке встигли впровадити у Рівненському ЦНАПі ще до війни. Також форми звітності, довідок, які вимагає державна міграційна служба. Більше того, наше рішення дозволяє надавати послуги будь-якій особі, якщо інформація про неї є в державній міграційній службі. Особливо актуально це для внутрішньо переміщених осіб.

ЦНАП SQS веде реєстр місця проживання мешканців, а також легко обмінюється інформацією з будь-яким державними органам. Рішення інтегроване з Міністерством цифрової трансформації та Службою моніторингу якості надання адміністративних послуг.

На базі реєстру територіальної громади можна створити карту містянина або, як її ще називають, соціальну карту. Як, скажімо, у Черкасах на базі транспортного проєкту. Воно допомагає контролювати пільги, що надають комунальні, соціальні чи інші служби.

Ні для кого не секрет, що нічого безкоштовного немає. Хтось все одно платить за послугу. А тому важливо отримувати точні дані, щоб розуміти суму, яку слід відшкодувати. Крім того, ІТ-система дозволяє здійснювати оформлення, видачу цих карт, а також формувати необхідну звітність.

Зараз працюємо над розробкою погосподарського обліку на базі територіальної громади у одній із областей. Створили функціонал, що додає будь-яку інформацію до особової чи адресної картки: кількість худоби, с/г реманенту, та дозволяє прикріпити копії документів. 

Можемо налаштувати шаблони більшості документів. Не лише ті, що вимагає законодавство, а й за запитом громади. Ми зацікавлені у розширені можливостей нашого продукту. 

У Сумські області, під час презентації ЦНАП SQS, прозувачало запитання: “Для чого шукати кошти і купувати нову програму?”. На що очільниця місцевого ЦНАПу відповіла: “Для людей”. Мені дуже сподобалась її відповідь, адже вона повною мірою розкриває призначення нашого продукту. Йдеться про відносини, коли люди йдуть до держави, як до служби, що не примусить сидіти довго в чергах й виправляти помилки,  а яка допоможе за 5-10 хвилин у комфортній обстановці. Про людей, які власне надають державні послуги, їхню працю, що стане якіснішою. Більше не потрібно сидіти в позаробочий час з лінійкою і збирати дані для статистики. Звітність формується за лічені секунди, а кількість параметрів практично необмежена.

Команда муніципального напрямку
РЕНОМЕ СМАРТ

SMART GIS — це система управління земельними ресурсами. Інструмент, що акумулює інформацію про всі земельні ділянки у громаді, разом з відповідними документами. 

Цифровізація обліку земельних ресурсів громаді дозволяє оперувати інформацією про їхній статус та відслідковувати надходження оплати податку.Маємо історію, коли громада оцифрувала лише одну вулицю і зробила звірку по оплаті. З’ясувалося, що з 17 власників податки сплачують тільки двоє, троє мають пільгу, а про всіх інших інформація відсутня. 

Наші рішення можуть інтегруватися з будь-якими реєстрами. Наприклад, завдяки імпорту електронної бази даних Сєвєродонецької громади, що релокована на Захід України, установа продовжила надавати довідки для внутрішньо переміщених осіб, щоправда без реєстрації місця проживання.