Валерій Сіроштан на Digital Regions Week розповів, чому майбутнє за хмарними рішеннями

Валерій Сіроштан на Digital Regions Week розповів, чому майбутнє за хмарними рішеннями

Валерій Сіроштан на Digital Regions Week розповів, чому майбутнє за хмарними рішеннями 960 660 RENOME SMART

“2016 рік став переломним у історії діджиталізації регіонів. І зараз, деякі з них вже показують дуже гарні результати. Особливо тішить досвід Коломиї, що, здається, на декілька кроків попереду усіх, а ще Тернополя та Городка,” — розповів Валерій Сіроштан, директор з розвитку бізнесу РЕНОМЕ СМАРТ, під час форуму регіональної цифрової трансформації у Тернополі, що відбувся 4 листопада в рамках Digital Regions Week.

Форум став майданчиком для взаємодії, де представники місцевого самоврядування, підприємств, організацій мали можливість зустрітись та обговорити нові ідеї у сфері цифрового розвитку України.

“У 2016 році, коли було прийнято закон про децентралізацію, ми спільно з рівненським ЦНАП-ом розробили реєстр територіальної громади. — сказав Валерій Сіроштан. — Крок за кроком було розроблене технічне завдання — що потрібно, як мусить працювати, які процеси та задачі виконувати. Фактично, рівненський ЦНАП став майданчиком із запуску нового рішення.”

На сьогодні портфель РЕНОМЕ СМАРТ налічує вже 77 громад, де впроваджено рішення. За підтримки ПРООН до війни було повністю уніфіковано 26 громад Херсонської області.

“Так само у цифрі були й громади Луганської області, — зазначив пан Валерій. — Й сподіваюся, що Луганськ теж дуже скоро їх наздожене.”

Особливу увагу він звернув на хмарні рішення — “більшість громад розуміють їхню необхідність у наш час”, та навів аргументи. По перше, не потрібно утримувати власну інфраструктуру та інвестувати у неї. По друге, хмари фізично важче “зламати”. Це відчутно, зокрема, на тимчасово окупованих територіях, де сервери пошкоджуються або вивозяться окупантами. По третє, ¾ громад складаються з невеликих населених пунктів, які не можуть утримувати ІТ-спеціаліста, що кваліфіковано працюватиме з серверами. Відповідно, використання хмари — це можливість “зняти відповідальність і ризики кібербезпеки”.

Наостанок, Валерій Сіроштан підкреслив, що і місто, і держава є сервісними структурами. То ж аби надавати правильні сервіси, на його думку, слід розуміти кому їх надаєте. А відтак, знати людей — громаду. Організаторами події у Тернополі став проєктний офіс West Ukraine Digital спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес та за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за фінансової підтримки Швеції.