“Вдвічі скоротити витрати та настільки ж збільшити ефективність”

“Вдвічі скоротити витрати та настільки ж збільшити ефективність”

“Вдвічі скоротити витрати та настільки ж збільшити ефективність” 1280 960 RENOME SMART

Комерційний директор РЕНОМЕ СМАРТ Максим Фаюк презентував касові центри нового покоління на UKRAINIAN CASH DAY 2021.

Вдвічі скоротити витрати та настільки ж збільшити ефективність. Таку мету ми ставили перед собою, розробляючи  касові центри нового покоління спільно з компанією G&D. У портфелі нашого партнера понад 100 років досвіду, 5000 кеш-центрів і від 60 000 пристроїв. Він співпрацює з більшістю монетних дворів світу, в тому числі й з Національним банком України. Реалізує проєкти, софт і обладнання для роботи з готівкою. 


“Касові центри стають бізнесом”

Залишки готівки в країні зростають. Це відбувається з 2017 року. З’являються нові монетні ряди, відповідно фінансовим установам слід думати про лічильники монет. Крім того, внаслідок пандемії актуальним стало питання зменшення витрат та пошук комплексних рішень. Коли цікавить не лише пристрій, а й те наскільки органічно його інтегрують у роботу банку. Завдяки роботі Нацбанку, який з 1 вересня минулого року ввів комісію за викуп надлишків готівки від банків, з’явився здоровий ринок – касові центри стали бізнесом. Від того, наскільки серйозно банки до цього ставитимуться, залежить їхній успіх.

 

“Збільшення касового центру вдвічі не дорівнює росту кількості персоналу чи пристроїв”

В класичному касовому центрі 1 людина кожний окремий мішок (депозит) розкриває, рахує, та відправляє на зберігання. Це метод “індивідуального перерахунку”, в якому кожну купюру треба перерахувати мінімум 2 рази.
В касовому центрі нового покоління завдяки хедер-картам (роздільним картам) та обладнанню від G&D – реалізовано процес “конвеєру”, де одна людина розпаковує депозити та складає гроші в ящики, та розділяє ці депозити хедер-картами. Друга людина пропускає ці гроші через рахувальну машину і в цьому етапі з 1-го разу 90% банкнот вже пораховані та відправляються на зберігання. Останні 10% банкнот рахуються третьою людиною.
Підхід, що ми реалізуємо спільно з Giesecke & Devrient, дозволяє наростити потужність. При цьому збільшення касового центру вдвічі не дорівнює росту кількості персоналу чи пристроїв.

При впровадженні касового центру нового покоління ми відпрацьовуємо 4 етапи:

  1. Консалтинг по вивченню ретроспективи обсягу роботи касового центру та конфігурації нового центру для майбутніх задач (Консалтинг – коштом нашої компанії).
  2. Вибір з клієнтом оптимального набору обладнання від G&D.
  3. Інтеграція обладнання та хедер-карт з софтом, який відповідає за безпосереднє транспортування та розрахунок готівки. На даному етапі ми можемо або надати свій софт, або інтегруватись з софтом, з яким банк вже працює.
  4. Впровадження софту, який став ще більш актуальним з появою справжнього ринку готівки, для прогнозування та управління необхідними сумами доставки або вивозу готівки з кожного кеш-поінту банка (кеш-поінт для нас це відділення, касовий центр, банкомат, кіоск, тощо). Програмний комплекс CashLab, власна розробка РЕНОМЕ СМАРТ, яка у своєму напрямку є однією з кращих програмних рішень.

 

“Касові центри розділяємо на три типи”

Касові центри розділяємо на три типи: невеликий кеш-центр, об’єм якого до 300 тис. купюр за добу та з 5 працівниками в зміні; середній, що опрацьовує до 1 млн купюр за добу та потребує від 5 до 10 працівників у зміні (кількість останніх залежить від підходу банку до роботи з готівкою); великий з потужністю від 1 млн купюр за добу та від 10 осіб у зміні.
Відповідно до задач, ми пропонуємо пристрої: BPS C2 – настільна машина з приймачем на 900 банкнот та зі швидкістю обробки 1 050 банкнот за хвилину, BPS C5 – сортувальник на 1 500 банкнот, потужність якого 63 000 банкнот за годину і, нарешті, BPS М3 – промислове рішення на 4 000 банкнот, що обробляє до 76 000 банкнот за годину.
Крім того, маємо лічильники монет: Coin 300 – настільне рішення, що обробляє 900 шт/хв та приймає 3 000 монет відразу, Cashwork one – з потужністю до 3 000 шт/хв та прийомом 5 000 монет, Q12 – для великих касових центрів, на 5 000 монет, зі швидкістю обробки до 4 000 шт/хв. Дві останні моделі достатньо компактні та тихі у роботі.

У класичних кеш-центрах касові машини простоюють, а перерахунком і розбором мішка займаються люди. Наші машини працюють безперервно 70% зміни. По третє, результати перерахунку та сортування автоматично передаються та обробляються ПЗ для управління касовим центром. 90% банкнот перераховуються один раз, на відміну від класичної моделі, де вони перераховуються мінімум двічі.  І лише 10% відправляються на реконсиляцію. Завдяки автоматизованому процесу обробки мінімізується ризик помилки. І останнє, звіти та печатні форми формуються також автоматично та скорочені втричі, що зменшує час на їх погодження і витрати на друк.
До того ж застрягання купюр усувається без зупинки перерахунку. Щобільше, вам не прийдеться рахувати всі депозити заново.
Перший такий касовий центр ми реалізували в Альфа-банку. У результаті оптимізували витрати на персонал на 30%, збільшили пропускну спроможність на 35% та на стільки ж його потужність. Дані результати зафіксовано станом на сьогодні, надалі банк продовжуватиме покращувати свої показники ефективності.